نقش پردیس پارس

نقش پردیس پارس

چهارشنبه, 11 مرداد 1396 ساعت 06:46

آغاز بهره برداری از پروژه اداری مرداد

آغاز بهره برداری از پروژه اداری مرداد

 

 

شنبه, 10 تیر 1396 ساعت 13:47

صرافی آیوت

پروژه صرافی آیوت

 :طراحی داخلی و اجرا
مهندسین مشاور نقش پردیس پارس
سید محمد طباطبایی
حامد شادفر

 :کارفرما
سعید ربیعی
محسن اسماعیلی

 :محل اجرا
تهران،خیابان ولیعصر، برج سپهر ساعی

پنج شنبه, 21 ارديبهشت 1396 ساعت 08:03

ویلای آینه ورزان

ویلای آینه ورزان یکی از نمونه کارهای موفق شرکت نقش پردیس پارس است

 

چهارشنبه, 25 اسفند 1395 ساعت 13:21

رزومه مهندسین مشاور نقش پردیس پارس

شرکت مهندسین مشاور نقش پردیس پارس با هدف رشد کیفیت ساخت، استفاده از جدیدترین مصالح و  تکنولوژی های روز، اقتصادی نمودن هزینه ساخت و به عبارت دیگر کمک به صنعتی سازی و خروج از حالت سنتی آن در کشور عزیزمان پا به عرصه وجود نهاده است.
شرکت مهندسین مشاور نقش پردیس پارس با ایجاد دپارتمان های زیر مجموعه، اقدام به ارائه خدمات مشاوره از ابتدا تا انتهای فرایند ساخت نموده که هرکدام از این دپارتمان ها با توجه به عملکرد جداگانه حوزه فعالیت مستقل داشته و در عین حال در مجموعه هایی که لازم باشد به عنوان کنسرسیوم نقش پردیس وارد صحنه شده و طرح و اجرا را بر عهده می گیرند.
مهندسین مشاور نقش پردیس پارس در سال 1383 تحت شماره 229468 در اداره ثبت شرکتهای استان تهران تاسیس و با گردهمایی و مشارکت گروهی از کارشناسان و مهندسین مجرب که تجربیات خود را سال ها در شرکت های مشاور و اجرایی و همینطور در دانشگاه کسب نموده اند اقدام به اخذ گریدهای مربوطه نموده و با توجه به شناخت و سوابق همکاری کارفرمایان و مدیران اجرایی از تجربیات و عملکرد همکاران و مدیران این شرکت و همینطور سوابق قبلی شرکت توانسته است در عرض مدت کوتاهی پروژه های نسبتا متعدد و متنوعی را در رشته های معماری و شهرسازی بر عهده گیرد.
امید است این شرکت بتواند بهترین کیفیت خدمات فنی و مهندسی برای صنعت ساخت و ساز را به کارفرمایان محترم ارائه نماید.

آخرین دورهمی اعضای شرکت مهندسین مشاور نقش پردیس پارس در سال 95
با آرزوی بهترین روزها در سال جدید به پیشواز نوروز می رویم...

#نقش_پردیس_پارس
#نوروز_مبارک
#سال_نو_مبارک
#1396

شنبه, 21 اسفند 1395 ساعت 07:20

سال 1396 مبارک

بسمه تعالی

 

فرارسیدن سال نو و بهار پرظراوت که نشانه قدرت

بی انتهای الهی و تجدید حیات ظبیعت می باشد را به

تمامی شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی

سرشار از برکت و معنویت را از درگاه خداوند متعال برای

شما عزیزان خواستاریم

 

لکه گذاری پلان

یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 12:34

آگهی استخدام

 

 شرکت مهندسی نقش پردیس پارس جهت تکمیل کادر فنی و مهندسی خود از مهندسین واجد شرایط در گرایشهای

 مهندس معمار مسلط به طراحی داخلی و لوکس سازی

مهندس برق

مهندس مکانیک گرایش سیالات

مهندس صنایع با گرایش مدیریت پروژه

مهندس کامپیوتر مسلط به امور طراحی شبکه و سایت

با مدرک کارشناسي و کارشناسي ارشد از دانشگاه معتبر و با حداقل 2 سال سابقه کارمرتبط

.دعوت به همکاری می نماید 

علاقمندان نسبت به تکمیل فرم همکاری با ما و ارسال رزومه اقدام نمایند

 

برای تکمیل فرم استخدام اینجا کلیک کنید

سه شنبه, 18 آبان 1395 ساعت 11:21

معرفی مجتمع مسکونی قیطریه


معرفی مجتمع مسکونی قیطریه


کارفرما: آقای استادی و شرکا
سرپرست طراحی: حامد شادفر، سید محمد طباطبایی
مساحت زمین: 2/302مترمربع، مساحت زیربنای کل:2298 مترمربع
مجتمع مسکونی قیطریه در سال 1392 توسط شرکت مهندسین مشاور نقش پردیس پارس طراحی شد. با توجه به دغدغه اخیر معماران، مبنی بر ارایه طرح هایی مطابق با تفکرات ایرانی اسلامی، سعی بر آن بود تا در مجتمع مسکونی قیطریه با در نظر گرفتن چنین رویکردی، از الگوهای معماری ایرانی اسلامی پیروی شود.
• سایت
زمین پروژه در ضلع جنوبی پارک قیطریه و در کنار یک گذر 10 متری با ابعاد 13*26 متر قرار دارد. جهت گیری بنا به صورت شرقی- غربی بوده و با توجه به جهت گیری مناسب شهر تهران که در جهت 17 درجه جنوب شرقی تا 17 درجه جنوب غربی است، امکان استفاده از بهترین نور و کمترین میزان اتلاف انرژی در این مجتمع وجود دارد.
ورودی اصلی پیاده، در ضلع جنوب غربی مجموعه قرار دارد و دو ورودی پارکینگ نیز برای مجتمع تعبیه شده است.

همجواری های سایت
• مشخصات پروژه
مجتمع در زمینی به مساحت2/302 متر مربع با زیربنای 2298 مترمربع در 6 طبقه مسکونی، یک طبقه همکف و دو طبقه زیرزمین بنا شده است. هر طبقه یک واحد با متراژ 235 متر مربع دارای سه اتاق خواب است.2 اتاق مستر و یک اتاق یک نفره.4 سرویس بهداشتی برای هر واحد درنظر گرفته شده است. ارتفاع هر واحد6/3 متر و ارتفاع مفید 3 متر است.
• پلان طبقات
طبقات اول تا ششم، بصورت تیپ طراحی شده است. در طراحی سعی شده تا فضای عمومی و خصوصی جدا شوند. پس از ورود، کاربر با فضای مهمان روبرو می¬شود که کاملا از فضای خصوصی نشیمن و اتاقهای خواب جداست.آشپزخانه که محل انبار مایحتاج خانه است، در مجاورت ورودی قرار دارد. سرویس ها در فضایی به دور از فضای عمومی قرار دارد.

پلان طبقات اول تا ششم
در طبقه همکف، نیمی از فضا به پارکینگ و نیم دیگر لابی است به فرم دایره که با فرم مرکزگرای خود، بر ماهیت یک فضای جمعی تأکید می کند. در واقع با توجه به فرم، مصالح و طراحی داخلی، یک فضای گرم و پذیرا را شکل می¬دهد. دسترسی آسان به پله ها و آسانسور که ارتباطات عمودی را شکل می¬دهد، در طراحی لابی مد نظر بوده و کاربر پس از ورود به لابی به راحتی پله ها و آسانسور را مکان یابی می¬کند.
بخشی از لابی که در مجاورت ورودی پارکینگ قرار دارد از طریق جداره شیشه¬ای با آن ارتباط بصری دارد که برای کنترل عبور و مرور می تواند مفید باشد


پلان طبقه همکف

فضای داخلی لابی
طبقه زیرزمین اول 8 واحد پارکینگ را تأمین می¬کند و سرایداری و سرویس بهداشتی در این طبقه تعبیه شده است. در طبقه زیرزمین دوم، فضای سبز با استخر و سالن ورزش تلفیق شده، انبارها و پله های اضطراری نیز در این طبقه پیش بینی شده است. سالن ورزش مجتمع یک فضای انعطاف پذیر است که در صورت لزوم برای مجالس نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

پلان طبقه زیرزمین دوم پلان طبقه زیرزمین اول

• طراحی داخلی بنا
در طراحی داخلی واحدها، سعی برآن است تا تزیینات در خدمت کل بنا و به شکل ساده باشد. رنگ سفید فضای داخلی با رنگهای شاخص اما محدود، ترکیب شده تا به دو بعد تنوع و آرامش در فضا پرداخته شود.
آجر به عنوان عنصری آشنا در معماری ایرانی، مورد استفاده قرار گرفته تا در فضای داخلی در تلطیف محیط تاثیرگذار باشد.
نور کافی از طریق پنجره¬های وسیع در فضاهای مختلف تأمین می¬شود. نور ورودی جنوب و غرب از طریق سایبان ها تعبیه شده در فضای داخلی تعدیل می¬شود.
برای تنوع در طراحی فضا دو اتاق مستر با رنگهای متفاوت طراحی شده است.
اتاق خواب تک نفره دارای فضای کار و استراحت مجزاست.
در طراحی داخلی از عناصر دکوراتیو افقی با رنگهای شاخص برای تعدیل فرم¬های کشیده تکرار شونده مانند بازشوها استفاده شده است.

فضاهای داخلی نشیمن و پذیرایی

فضاهای داخلی اتاق های خواب

• نما و مصالح
در طراحی نمای این مجتمع از مصالح چوب و آجر استفاده شده که هماهنگ با معماری ایرانی اسلامی است. در حالیکه نماهای بناهای مجاور، بصورت ناهماهنگ و مغایر با معماری بومی ایران بوده است. طراحی نما به گونه ای طراحی شده است که در مقایسه با بناهای مجاور، رویکرد ایرانی اسلامی این بنا، برای کاربرین و عابرین تداعی می¬شود.
از آنجا که جهت باد مزاحم تهران از سمت غرب است، این موضوع از طریق طراحی و جهت گیری مطلوب بازشوها مورد توجه قرار گرفته است که ضمن جلوگیری از دریافت شدید باد در زمستان، در تابستان از نسیم مطلوب از سمت پارک استفاده می¬شود.
در طراحی نمای پروژه سعی شد تا با توجه به معیارهای ذیل، این بنا در هویت بخشی به معماریِ شهر و محله تاثیرگذار باشد:
حفظ محرمیت، احترام به طبیعت، استفاده از مصالح بومی، احترام به ارزش های معماری ایرانی که در شهرهایی چون کاشان، ابیانه، ماسوله به وفور دیده می شود، هماهنگی و ارتباط داخل بنا و خارج آن.
ایده اصلی طراح، استفاده از 4 سطح و یا پوسته است. سطوح به صورت متوالی بر اساس نیاز بنا شکل گرفته-اند. بیرون زدگی هر سطح در نما بر ایده آن تأکید می¬کند. ادامه سطوح یاد شده در جداره بام و ایجاد بازشو و تاکید بر پر و خالی ها در آن یاد آور فخرومدین و تقسیم بندی ورودی بازشوها در معماری ایرانی اسلامی است.
در طراحی نمای قیطریه تنوع و تناسبات در کنار یکدیگر، مد نظر طراحان بوده است.
در عین وجود ترکیب بندی و مصالح متنوع، نما یک کلیت واحد را تشکیل می¬دهد؛ اصلی که در معماری ایرانی اسلامی به عنوان یک ارزش والا مورد استفاده معماران معاصر بوده است. در معماری ایرانی – اسلامی تزیینات، اجزای کالبد و نما چیزی جدا از کلیت ساختمان نبوده و اگر عناصر تزیینی در بنا وجود داشته در خدمت بنا به عنوان یک ماهیت کلی بوده است، به علاوه معمار به هماهنگی و ارتباط داخل و خارج بنا تأکید دارد.
تقسیم بندی از طریق تأکید بر عناصر عمودی و افقی، سطح وسیع نما را به عناصر خردتر تبدیل کرده است. از طرفی وجود این عناصر عمودی و افقی، ناودان¬ها، سایبان¬ها، پیش آمدگی¬های سقف و تراسها برای ایجاد کنتراست در کل نما است که در کل روز تضاد نور و سایه در کل نما جذابیت بیشتری به آن می¬بخشد.
محرمیت از دیگر پارامترهای مورد نظر طراح بوده است. از خواسته¬های کارفرما ایجادباغ بام بوده است که به دلیل اشراف همسایگی¬ها نیاز به حفظ محرمیت دارد. تداوم سطح تا ارتفاع بالاتر از دست انداز موجب ایجاد این محرمیت در عین داشتن ارتباط بصری با بیرون بنا است.


• نکات مورد توجه در طراحی
- توجه به سادگی و پرهیز از طرح تزیینات اضافی در سقف ها و اجزا داخلی.
- بکارگیری آجر جهت تلطیف فضای داخلی.
- طراحی سقف کاذب هماهنگ با چیدمان فضایی.
- تامین نور کافی در تمامی فضاهای داخلی توسط پنجره های قدی و عریض.
- تعدیل نور ورودیِ جنوب و غرب توسط سایبان های چوبی بکاررفته در نما.
- تفکیک فضاهای عمومی و خصوصی.
- دنج بودن و محرمیت نشیمن خصوصی.
- طراحی بسته و محفوظ نما برای حفظ حریم خصوصی ساکنان در برابر خیابان.
- خلق یک کلیت هماهنگ بوسیله تناسب پنجره ها، بازشوهای در، سایبان و محدوده سقف ها، مصالح و رنگ.
- جداسازی عناصر افقی و عمودی، ناودان ها، سایبان ها، پیش آمدگی های سقف و تراس ها برای ایجاد سایه های خاص بر روی نما.
- تعبیه پنجره دو جداره و سایبان برای تنظیم شرایط آب و هوایی فضاهای داخلی.
- توجه به ورودی به عنوان یکی از عناصر حایز اهمیتِ نما در ساختمان، که محل و اهمیت طراحی آن به شکل مستقیم نمایانگر نقش و عملکرد ساختمان است.
- محرمیت تراس و اینکه نباید حالت موقت، ناپایداری و حس جدا شدن پوسته نما از بدنه ساختمان در بیننده القا شود.

 

سه شنبه, 18 آبان 1395 ساعت 11:18

معرفی پروژه تجاری اداری پرشیان


معرفی پروژه تجاری اداری پرشین


کارفرما: آقای فلاحتیان
سرپرست طراحی: حامد شادفر، سید محمد طباطبایی
مساحت زمین: 1200مترمربع، مساحت زیربنای کل:9700 مترمربع

مجتمع تجاری اداری پرشین یکی از مدرن ترین مراکز تجاری اداری ایران، در زمینی به مساحت حدود 1200 مترمربع طراحی گردیده و با زیربنای حدود 9700 متر مربع در 7 طبقه و 5 طبقه زیرزمین طراحی گردیده و در حال اجرا می باشد.
این مجتمع در منطقه یک تهران، در خیابان نیاوران واقع شده است. ورودی اصلی بنا در ضلع شمالی و ورودی پارکینگ از طریق رمپ نیز در همین ضلع، در خیابان نیاوران قرار دارد.
• تحلیل پلان
مجموعه شامل بخش های ورودی اصلی، تجاری، لابی است. طراحان در همه طبقات به نحوه سیرکولاسیون مناسب توجه کرده اند. سلسله مراتب فضایی به گونه ای است که در طبقه همکف، بعد از ورودی اصلی، کاربر با لابی مواجه شده و شناخت کلی از بنا پیدا می کند. پس ازلابی، کاربر وارد بخش تجاری می شود. دسترسی های عمودی که طبقه همکف را به نیم طبقه اول متصل می کند در فضایی خوانا، در دسترس کاربر قرار گرفته است.
ورودی کل مجموعه و ورودی بخش تجاری، در یک محور قرار گرفته اند تا خوانایی در فضا وجود داشته باشد.
دسترسی به پله و آسانسور، فضاهای خدماتی و سرویس ها در طبقات در بخش غربی بنا قرار گرفته است که نیاز به نور مطلوب ندارد.
زیربنای نیم طبقه اول 212 متر مربع است و بخشی از مجموعه تجاری در این بخش قرار دارد.

پلان طبقه همکف

پلان نیم طبقه اول

اتاق جلسات، لابی، آمفی تئاتر، فضاهای خدماتی و باغ بام در طبقه اول جای گرفته اند. تعبیه تراس در طبقه اول در مجاورت فضای اداری و ترکیب آن با سبزینگی و به طور کل ایجاد یک حیاط کوچک در ضلع جنوبی به دور از آلودگی صوتی، کاربران را از فضای فکری یکنواخت جدا کرده و به گونه ای آرامش و یگانگی با هستی در آنها ایجاد می کند. آمفی تئاتر دارای دسترسی به باغ بام است که در مواقع لزوم مهمانان بعد از جلسات از آن استفاده می کنند.

پلان طبقه اول

باغ بام طبقه اول

در طبقات دوم تا چهارم، فضاها مورد استفاده کارمندان بوده و کارکرد اداری دارد. معمار علاوه بر استفاده از اصول منطقی معماری، هنری و روانشناسی به دنبال ایجاد نشاط و شادابی و انگیزه کافی در کارکنان از طریق طراحی مطلوب است.
بخش از مجموعه اداری در بخش شمال مجموعه پرشین قرار گرفته است و از نور مطلوب شمال که برای کارهای اداری مناسب است بهره می گیرد و بخشی از آن در قسمت جنوب قرار دارد که از طریق عقب نشینی تراس ها، از نور کنترل شده جنوب استفاده می کند.

پلان طبقه دوم تا چهارم
در پلان طبقه 5 و 6 مدیریت و اتاق کنفرانس در بخش شمال مجموعه قرار گرفته است و بخشی از قسمت اداری در جبهه جنوب قرار دارد.

پلان طبقه پنجم و ششم
در طبقه هفتم، اتاق ریاست به همراه فضاهای استراحت و یک تراس مشرف به خیابان نیاوران، طراحی شده است.

پلان طبقه هفتم

در طبقات اول تا هفتم آسانسورها دارای دید پاناروما به وید هستند و به لابی ای گشوده می شوند که نه تنها فضای حرکت، که فضای استراحت و دیدار است و طراح درجهت تقویت تعاملات برای کارمندان این فضا را طراحی کرده است. به علاوه کاربران از طریق وید با طبقات دیگر ارتباط بصری دارند.

دسترسی عمودی و تداوم بصری طبقات
تداوم بصری به دلیل طراحی قابل انعطاف، عقب نشینی فضاها نسبت به وید، استفاده از ارتباطات عمودی با آسانسورهای پاناروما و جداره های شیشه ای امکان پذیر شده است و پویایی را در فضا جاری می کند. این ارتباط، در تعامل بیشتر با دیگر کارمندان و احساس امنیت و تعلق نقش موثری دارد.
• نما
در طراحی نمای پروژه و تزیینات سعی شده است تا پس از بررسی سلایق کارفرما (گرایش به معماری کلاسیک غربی) با بررسی آثار فاخر معماری ایرانی قبل و بعد از اسلام، کانسپتی ارایه شود که هم واجد ارزشهای والای معماری ایرانی اسلامی باشد و هم سلیقه کارفرما را مرتفع سازد. در بررسی های انجام گرفته تمرکز اصلی گروه طراحی، در نحوه شکل گیری بازشوها، پنجره ها، قاب ها، ورودی ها و ایوان در معماری گذشته این سرزمین بوده است. به طور مثال بناهای ایوان مداین، سردر ورودی کاخ تخت جمشید به عنوان نمونه های قبل از اسلام، و خانه های سنتی کاشان به عنوان نمونه های معماری بعد از اسلام مورد بررسی قرار گرفت. الگوی بازشوها و روند تکاملی آن برای طراحانِ بنای پرشین الهام بخش بوده است.

بر طبق آنچه که گفته شد در طراحی نما به نکات زیر توجه شده است تا بتوان با ایجاد سبکی نو در طراحی نما، ارزشهای معماری ایرانی را احیا کرده و از الگوهای معماری غربی دوری جست:
1. پنجره های قدی مرتفع جهت ایجاد دید و منظر مناسب به سمت کوههای شمال.
2. استفاده از ترکیب بندی پنجره¬های سه دری و پنج دری ضمن ایجاد حس مطلوب از داخل فضا که بیانگر معماری سنتی ایران باشد.
3. ایجاد قاب بندی های سه دری در ایوان ها
4. توجه به سردرورودی با توجه به سردرهای ایرانی که دارای ابهت و در عین حال سادگی و تواضع بوده اند.
5. استفاده از فریم چوب برای بازشوها در جهت مطلوب شدن حس فضایی از داخل.
6. ایجاد قاب دور پنجره ها با الهام از قابهای ایرانی قبل و بعد از اسلام

ظاهر بیرونی بنا به همراه تزیینات و تنوع فرمی، به گونه ای است که همه بخشی از یک کل بوده و تمامیت را به کاربر ارایه می دهد. ارتفاع بنا به گونه ای در نظر گرفته شده تا با خط آسمان بناهای دیگر ناهماهنگی ایجاد نشود. سردر ورودی با توجه به سردرهای ایرانی طراحی شده و تقسیم بندی بر اساس الگوهای معماری سنتی ایران است.

پنجره های قدی مرتفع جهت ایجاد دید و منظر مناسب به سمت کوههای شمال

نمونه بازشوهای الهام بخش در طراحی نما و تزیینات داخلی
• طراحی داخلی
علاوه بر بررسی و رعایت استانداردها و نکات فنی لازم جهت طراحی و شناخت اهداف یک مجموعه اداری و تلاش در جهت تأمین آنها، مسایل روانی استفاده کنندگان، موارد مؤثر در ایجاد فضای آرامش بخش اداری، طراحی فضاهای کاری و غیره نیز در روند طراحی مورد توجه قرار گرفته تا حاصل کار، مجموعه ای کارا و در جهت تأمین اهداف و نیازهای فضایی و عملکردی و روانی استفاده کنندگان باشد. در طراحی داخلی فضاهای مختلف، نه فقط طراحی فیزیکی محیط، بلکه به تمام بخش ها مانند ورودی ها، پارکینگ، نور و مبلمان توجه شده است. در این طبقه فضای سرویس ها، انبار، نمازخانه که ضرورت ارتباط با بیرون را ندارند در جبهه شمال و غرب زیرزمین قرار گرفته اند. رستوران به گونه ای در زیر زمین قرار گرفته است که از طریق پارکینگ بتواند از نور طبیعی بهره ببرد.

پلان زیرزمین
در طراحی رستوران روی عناصر و تزیینات اسلامی تأکید شده است. به دلیل آنکه رستوران، محل اجتماع همه کارمندان و کاربران و محیطی برای استراحت و جدا شدن از استرس های ناشی از کار و فرصت مناسب برای در خود اندیشیدن است، طراحان در نظر داشتند با این تفکر، فضایی طراحی کنند که یادآور عناصر معماری ایرانی و اسلامی باشد.
عناصر یاد شده صرفا به صورت نمادین در یک جداره استفاده نشده، بلکه از تزیینات ایرانی- اسلامی، الگوبرداری شده است.
در بخش های مختلف بنا، رنگ پایه کرم که احساس آرامش و امنیت برای کاربران ایجاد می کند با رنگ طلایی ترکیب شده است. ترکیب رنگهای روشن با طلایی، در معماری ایرانی اسلامی نیز دیده می شود. در اتاق مدیریت، ترکیب رنگهای کرم و طلایی فضایی با نشاط و انگیزه ایجاد می کند. این اتاق علیرغم داشتن جزییات بیشتر، از دیگر فضاهای داخلی نیز پیروی می کند. نوع تقسیم بندی در جداره ها و سقف ها نمونه دیگری است که در الگوهای تقسیم بندی در معماری ایرانی- اسلامی وجود داشته است.
آمفی تئاتر مجموعه که پذیرای مهمانان است، با جزییات بیشتر از دیگر فضاها متمایز می شود.
در راهروی طبقه اول سقف به گونه ای طراحی شده است که یاد آور رواق و کاربندی های مورد استفاده در معماری ایرانی-اسلامی است. طراحی کف و سقف به گونه ای است که که کشیدگی فرمی آنها حرکت را دربنا تقویت می کند.

فضای داخلی آمفی تئاتر فضای داخلی اتاق جلسات

فضای داخلی بخش اداری فضای داخلی راهرو

فضای داخلی رستوران
منابع
• ثقه الاسلامی، عمید؛ امین زاده، بهناز(1392).بررسی تطبیقی مفهوم و اصول به کار رفته در محله¬های ایرانی و واحد همسایگی غربی، هویت شهر، دوزه هفتم، شماره 13، 33-45.
• سرتیپی¬پور، محسن(1392).بن مایه¬های هنر اسلامی در اندیشه تیتوس بورکهارت.صفه، شماره46، ص 92-100.
• نقره¬کار، عبدالحمید؛ حمزه¬نژاد، مهدی؛ فروزنده، آیسان(1388).راز جاودانگی آثار معماری(تحلیلی بر نگرش¬های نوگراو فرانوگراو رویکردهای فراگیرتر).باغ نظر، دوره 6، شماره 12، ص 31-44.
• نقره¬کار، عبدالحمید، (1392).مقالات بنیادی و کاربردی در حکمت هنر و معماری اسلامی، تهران:انتشارات دانشگاه علم و صنعت.
• نقی زاده، محمد(1391).حس حضور، مطلوب ترین برایند ارتباطات انسان با محیط، مطالعات معماری ایران، دوره 1، شماره2، 27-46.
• نوذري،شعله(1383).رهنمودهاي طراحي فضاهاي باز مسكوني، صفًه،شماره 39 ،ص 45-66.
• نصر، سید حسین(1375).هنر و معنویت اسلامی.ترجمه:رحیم قاسمیان.حوزه هنری.

 

صفحه1 از2