حامد شادفر

حامد شادفر

جمعه, 22 ارديبهشت 1396 ساعت 05:44

میلاد یگانه منجی عالم مبارک

.میلاد یگانالم بشریت بر همگان مبارک باد

دوره حرفه ای مهارت آموزی عکاسی معماری
با گرایش عکاسی معماری
توسط مهندس علیرضا زیبایی نژاد
-
(شروع دوره از نیمه دوم فروردین ماه، 40ساعت آموزشی به صروت نیمه خصوصی (ظرفیت محدود
(برگزاری کلاس های تئوری در شرکت مهندسین مشاور نقش پردیس پارس (طراح و مجری ساختمان های فاخر
برگزاری کلاس های عملی در ابنیه معماری و پروژه ها
هزینه دوره 800هزارتومان ، 20درصد تخفیف برای ثبت نام تا نیمه اسفندماه

- در صورت استقبال یک دوره عمومی عکاسی (شناخت کامل عکاسی، بدون گرایش عکاسی معماری) نیز همزمان و با طول دوره و هزینه کمتر قابل برگزاری خواهدبود. علاقه مندان می توانند برای شرکت در این دوره نیز اعلام آمادگی نمایند.

شرح دوره
در این دوره هنرجویان 4 سرفصل کلی را دنبال می کنند: آشنایی با ابزارهای عکاسی و نورپردازی، آشنایی با مباحث تکنیکی عکاسی، آشنایی با اندیشه عکاسی و یافتن نگاه هنرمندانه و تمرین های عملی عکاسی در ابنیه معماری.
در مبحث آشنایی با ابزارهای عکاسی مدرس با همراه آوردن تجهیزات مختلف عکاسی دیجیتال به بررسی ساختمان و کاربرد آنها در استودیوهای عکاسی حرفه ای یا عکاسی آزاد می پردازد و این هدف دنبال می شود که هنرجو پس از گذراندن 30درصد زمانی از دوره به این مباحث مسلط شود و ترس او از کار با ابزارهای حرفه ای بریزد تا ترس از کار با ابزار مانعی بر مهارت یافتن در تکنیک های عکاسی نگردد.
در مبحث تکنیکی درسنامه هایی از مبادی سواد بصری ارائه شده و با تفاوت ترکیب بندی های معماری و عکاسی عمومی و شناخت الگوهای ترکیب بندی عکاسی پیش خواهد رفت. این مبحث با نکته گویی در رابطه با ترکیب بندی معماری ادامه پیدا خواهد کرد. در کنار این مباحث تکنیک های دیگر عکاسی نیز مانند عکاسی پانوراما، HDR و... نیز تدریس خواهندشد.
در مبحث اندیشه عکاسی درسنامه هایی در رابطه با مفاهیم و اندیشه های فلسفی هنر، مکاتب هنری، جهان بینی و... مطرح می شود. هدف از طرح این مباحث سردرگم نشدن هنرجو در میان انبوه اندیشه ها و مکاتب، یافتن نگاه شخصی در عکاسی، یافتن نگاه پدیده یاب در محیط پیرامون و کنکاش ایده های محیطی، انتزاعی و... است. از آنجا که این مباحث بسیار گسترده و برای یک نوآموز سردرگم کننده اند، سهم این بخش از لحاظ زمانی مقدار زیادی نخواهد بود.
از آنجا که معمولاً فرصت هنرجویان برای تمرین عملی در آتلیه های عکاسی و کار با تجهیزات نورپردازی میسر نیست، در این دوره ضمن معرفی نورپردازی پرتره در کلاس، هنرجویان تمرین هایشان را در نرم افزار شبیه ساز عکاسی در استودیو (Set a light 3d Studio) که در این دوره کار با آن را نیز خواهند آموخت، دنبال خواهند کرد.
کلاس هایی هم در محیط شهری و بناهای معماری برای مهارت بیشتر در ترکیب بندی و عکاسی در نظر گرفته شده است.
-
معرفی کتاب، ارائه فیلم آموزشی و مستند، ارائه جزوه و خلاصه برخی درسنامه ها و... نیز از مواردی است که برای ارتقای کیفیت آموزش در نظر است.
نهایتاً ساعاتی نیز به نقد عکس اختصاص داده خواهد شد تا نقص های دانشجویان در عکاسی کاملاً رفع شود.
برای این دوره پیش نیاز خاصی نیاز نیست، اما داشتن دوربین مناسب که دارای مود M (دستیmanual = ) و ترجیحاً Dslr باشد به شدت پیشنهاد می شود. داشتن پیش زمینه هنری و آشنایی اندک با فتوشاپ نیز باعث پیشرفت ذهن و دست هنرجویان خواهدبود. همچنین هنرجویان باید بتوانند حداقل 2 نصف روز را در هفته برای دنبال کردن تمرین ها کنار بگذارند.
شرکت در این دوره به دانشجویان کارشناسی معماری اکیداً توصیه می شود، چرا که در جهت شکل گیری نگاه معمارانه آنان پیش خواهد رفت.
برای ثبت نام با شماره 09392244464 (مهندس زیبایی نژاد) در تلگرام در اتباط باشید.

 

سوابق کاری و تحصیلی

علیرضا زیبایی نژاد
دانش آموخته معماری
برگزیده مسابقه معماری میرمیران سال 93
2سال همکاری پاره وقت با مرکز پژوهشی دانشگاه کاشان، پروژه کاشانه کاشانی
2سال همکاری پاره وقت با قطب علمی معماری اسلامی دانشگاه علم و صنعت
یکسال و نیم همکاری با شرکت مهندسین مشاور نقش پردیس پارس
در حال حاضر شاغل در شرکت انیمیشن حور (اولین و باسابقه ترین موسسه انیمیشن کشور، سازندگان آثاری چون مجموعه سیاساکتی)
آموخته سابقه عکاسی حرفه ای در سال 91 و عکاسی حرفه ای معماری از سال 94 و مدرس دوره های عکاسی
توانایی تدوین، ساخت تیزرهای تبلیغاتی و انیمیشن
شرکت در دوره های متعدد آزاد معماری و هنری

مهارت نرم افزاری:
PhotoShop, AfterEffects, Primier, Edius, PF-Track, Boujou, Mocha, AnimeStudio, 3dMax, Autocad, Rhino (GrassHopper, Kangaroo, …), …

:لینکای مرتبط
Instagram.com/Arzn_art
http://www.aparat.com/NPPIRAN

علیرضا زیبایی نژاد (@arzn_art) • Instagram photos and videos
See Instagram photos and videos from علیرضا زیبایی نژاد (https://instagram.com/arzn_art/)

دوشنبه, 11 بهمن 1395 ساعت 11:05

گردهمایی همکاران شرکت نقش پردیس پارس

گردهمایی همکاران شرکت نقش پردیس پارس

در تاریخ 22 دی ماه 1395

در محل دفتر مرکزی

شرکت نقش پردیس پارس

 

یکشنبه, 05 دی 1395 ساعت 12:55

یلدای 1395

گرد همایی کارکنان شرکت مهندسی نقش پردیس پارس در شب یلدای سال 1395

سرمایه گذاری در صنعت ساختمان و ساختمان سازی
صنعت ساختمان و ساختمان‌سازی امروزه با گسترش شهرنشینی و افزایش هرچه بیشتر سطح علم و تکنولوژی به‌عنوان یکی از صنایع مهم و قابل پیشرفت در دنیا مورد توجه است که سرمایه‌گذاران بسیاری را در مراحل متفاوت از تولید مصالح تا ساخت‌و‌ساز و فروش ساختمان به خود جذب می‌کند، از طرفی گسترش سرمایه‌گذاری زیربنایی و اصولی در صنعت ساختمان با توجه به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و افزایش سهولت زندگی در ساختمان موجب شده تا انواع اتوماسیون‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته در دنیا، مورد توجه تولیدکنندگان ساختمان قرار بگیرند.

در این کلاف می‌خواهیم به فعالان حوزه تولید مصالح به علاوه ساختمان سازان توصیه کنیم با توجه به اینکه در دنیا و همچنین ایران دیگر صرفا ساخت‌و‌ساز ساختمان مدنظر نیست و این روزها ساخت براساس بالاترین کارایی و به‌منظور ارتقای کیفیت ساخت، افزایش عمر مفید ساختمان‌ها، سبک‌سازی و افزایش مقاومت هم مورد توجه خریداران قرار دارد روی تولید انواع مصالح پیشرفته و اتوماسیون‌های ساختمان سرمایه‌گذاری کنند.

تولید این‌گونه مصالح علاوه بر اینکه یک سرمایه‌گذاری مناسب و معقول به نظر می‌آیند می‌توانند به ضرورت افزایش تولید صنعتی ساختمان‌ها در مجموعه ساخت‌و‌ساز‌های ایران هم کمک شایانی بکنند.

سه شنبه, 18 آبان 1395 ساعت 12:19

کاتالوگ مجتمع اداری تجاری پرشیان

مجتمع اداری تجاری پرشیان

سه شنبه, 18 آبان 1395 ساعت 12:18

کاتالوگ مجتمع مسکونی بهستان

 مجتمع مسکونی بهستان

سه شنبه, 18 آبان 1395 ساعت 12:16

کاتالوگ مجتمع مسکونی کوثر

مجتمع مسکونی کوثر

سه شنبه, 18 آبان 1395 ساعت 12:12

کاتالوگ مجتمع مسکونی قیطریه

مجتمع مسکونی قیطریه

صفحه1 از3